تازه های اطلاع رسانی اسلامی 53

پنج شنبه, 27 اسفند 1394 ساعت 15:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تولید نرم افزار عشق و عطش به صورت کتاب گویا

مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، در ادامه تولید محصولات چند رسانه ای، نرم افزار روایت تاریخ کربلا بر اساس لهوف سید ابن طاووس به نام «عشق و عطش» را تولید و به زودی در اختیار علاقه مندان قرار خواهد داد.

این نرم افزار، مشتمل بر کتاب عشق و عطش اثر آقای امید آرام است که کوشیده با استناد به اثر زیبا و شیوای سید ابن طاووس(ره) تاریخ کربلا را به زبانی دیگر روایت کند. سه فصل به نام های: راز راه، مرگ سرخ و رنگ رنج، مشتمل بر ۳۲ عنوان در ۳۲ قطعه صوتی با صدای آقای مهدی مهدی زاده و خانم شعبانی، محتوای این نرم افزار را تشکیل می دهد.

گفتنی است، در فصل اول این کتاب گویا دلایل سفر امام(ع) به کربلا، حرکت امام(ع) از مدینه به مکه، داستان پیک نور و سفر حضرت مسلم(ع) به کوفه و وقایع کوفه، هجرت امام(ع) از مکه به مقصد عراق و ورود کاروان حضرت حسین بن علی(ع) به کربلا روایت شده است.

همچنین فصل دوم کتاب ارائه شده در این نرم افزار، به روایت شهادت حضرت ابا عبد الله الحسین(ع)، فرزندان و یاران با وفای آن حضرت می پردازد.

فصل سوم نیز روایتگر زمان اسارت حضرت زینب کبرا(س)، زنان و کودکان حضرت حسین بن علی(ع)، رسیدن قافله اسیران به شهر کوفه، سفر اسیران نینوا از کوفه به شام و مجلس یزید، روایت رجعت قافله به مدینة الرسول، داستان رجعت حضرت زینب(س) و بازگشت حضرت سجاد(ع) به شهر مدینه می باشد.

از جمله قابلیت های این نرم افزار چند رسانه ای می توان به: نمایش تصویرهای مرتبط با موضوع برنامه، دسترسی به فهرست درختی محتوا، امکان جست وجو در محتوای برنامه و امکان استفاده از طریق رایانه و دستگاه پخش صوت اشاره نمود.

دومین نسخه از نرم افزار پژوهیار عرضه شد

هم زمان با فرارسیدن هفته پژوهش، دومین نسخه از نرم افزار پژوهیار به صورت نسخهٔ رومیزی (Desktop)، با هدف کاربری مستقل از مرورگر تولید شد و در اختیار پژوهشگران و علاقه مندان قرار گرفت.

پژوهیار ۲ نگارش تغییریافته ای از نسخه های قبلی نرم افزار پژوهیار می باشد که با ارائه امکانات بیشتر و قابلیت منحصربه فردِ دسترسی از مرورگرهای فایرفاکس، کروم و اپرا، در دسترس کاربران قرار گرفته و قابل نصب و استفاده خواهد بود. پژوهیار ۲، فضای اختصاصی در سیستم کاربر در اختیار قرار می دهد و بی نیاز از پیچیدگی ها و روزآمدسازی های نسبتاً کوتاه فایرفاکس یا یک مرورگر خاص، امکان بهره مندی از امکانات نرم افزار مدیریت منابع پژوهشی را آن هم به کمک مرورگرهای فایرفاکس، اپرا و کروم در اختیار قرار می دهد. کاربر در پژوهیار ۲ با استفاده از دسترسی های چندگانه در منوی اصلی و منوهای شکلی، سهولت استفاده از ابزارهای پژوهشی را تجربه می کند. قابل اجرابودن روی سیستم عامل ویندوز ۷ و ۸ و ۱۰ و ورد ۲۰۰۳، ۲۰۰۷، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳، جایگزین شدن نسخه جدید بعد از نصب به جای نسخه قبلی، قابل دسترس بودن اصل نرم افزار پس از نصب روی کنترل پنل یا دسکتاپ، قابلیت ذخیره سازی منابع از پایگاه های قابل درون برد در کتابخانه پژوهیار از هر سه مرورگر فایرفاکس، کروم و اپرا، امکان ذخیره مستقیم نتایج حاصل از پژوهش های خود در ابر پژوهیار، امکان نصب رایگان رابط های مرورگر پژوهیار از طریق وب استور هر یک از مرورگرهای ذکرشده، از جمله مزایای نسخه جدید پژوهیار می باشد.

عرضه رایگان نرم افزار اندرویدی نهج البلاغه نور

نرم افزار نهج البلاغه نور در بستر اندروید برای حامل های همراه (تلفن همراه و تبلت) تولید و به صورت رایگان برای عموم مردم عرضه شد.

ترجمه فارسی (حسین انصاریان)، شرح پیام امیر المؤمنین (آیت الله مکارم شیرازی) و نهج البلاغه موضوعی (عباس عزیزی)، از جمله محتوای ارائه شده در این نرم افزار می باشد. از جمله ویژگی های مهم این برنامه می توان به: سه زبانه بودن رابط کاربری، وضوح و کیفیت بالای متون برنامه، امکان مشاهده هم زمان متن و ترجمه، امکان پرش به شرح مرتبط با هر قطعه از متن، قابلیت ایجاد فهرست علاقه مندی ها، قابلیت جست وجو در متن نهج البلاغه، ترجمه، شرح و حتی حاشیه های نوشته شده توسط کاربر، قابلیت اشتراک گذاری متن، ترجمه و شروح، امکان تغییر پوسته نرم افزار و دیگر امکانات متنوع پژوهشی، اشاره نمود.

ترجمه انگلیسی (سید علیرضا)، شرح منهاج البراعة فی شرح نهج البلاغه (میرزا حبیب الله خویی) و فهرست موضوعی تصنیف نهج البلاغه به زبان عربی (لبیب بیضون)، از جمله محتوای قابل دانلود در این برنامه می باشد. همچنین، این نرم افزار قابلیت دانلود رایگان و نمایش ترجمه به چندین زبان مختلف، شروح و فهرست های موضوعی را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد. شایان توجه است که این برنامه روی اندروید ۲.۳ به بالا قابل نصب می باشد.

اولین تلویزیون اینترنتی کشور راه اندازی شد

 اولین تلویزیون اینترنتی کشور، با عنوان «آیو» با حمایت سازمان صداوسیما راه اندازی شد. تلویزیون پروتکل اینترنتی (IPTV)، فناوری جدیدی در عرصه رسانه است که طی سال های اخیر در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته گسترش یافته است. تلویزیون اینترنتی، به گونه ای است که مخاطب می تواند بایگانی تمام برنامه های موجود صداوسیما را مشاهده کرده، خود آنچه را می خواهد انتخاب نماید و در زمان دلخواه تماشا کند.

طی دهه گذشته، رشد سرویس ماهواره ای و کابل دیجیتالی تأثیر خود را بر آینده تلویزیون به جا گذاشته است؛ اما اکنون روش پخش جدید تلویزیون پروتکل اینترنتی (IPTV)، نوید تحول بزرگ تری در این عرصه را می دهد. تلویزیون اینترنتی، محصول همگرایی صنعت رایانه، مخابرات و مالتی مدیاست و نتیجه پیشرفت فناوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی به حساب می آید.

این فناوری جدید، با نام هایی چون تلویزیون روی دسکتاپ (TOD) و تلویزیون از طریق پروتکل اینترنتی (IPTV) در سراسر دنیا شناخته شده است. تلویزیون اینترنتی یا اینترنت TV، در واقع یک پروتکل تلویزیونی است که از طریق اینترنت پخش و منتشر می شود و به تماشاگرانش امکان انتخاب برنامه دلخواهشان را از میان مرجعی از نمایش های تلویزیونی می دهد. اینترنت پرسرعت، وای فای، کابل و ماهواره، از جمله زیرساخت هایی محسوب می شود که پخش تلویزیون اینترنتی را امکان پذیر می کند.

اخیراً با توسعه فناوری OTT فراشبکه، عرضه کنندگان خدمات و محتوا با فاصله گرفتن از چالش های توسعه شبکه مخابراتی، سرویس خود را بر بستر انواع شبکه ها عرضه می کنند که نرم افزارهای پیام رسان، رایج ترین نوع این فناوری هستند.

تلویزیون اینترنتی در ایران نیز همانند دیگر فناوری های جدید در بدو ورود با مشکلاتی همراه بوده و در حالی که در بسیاری از کشورها این فناوری جدید در کنار سایر رسانه های جمعی تبدیل به ابزاری عادی برای ارائه اخبار، محتوا و اطلاع رسانی شده، در ایران همچنان چالش هایی در مسیر بهره برداری از این سرویس وجود دارد.

اولین IPTV رسمی ایران با تلاش شرکت باران تلکام و با نام تجاری «آیو» و با حمایت سازمان صداوسیما آغاز به کار خواهد کرد و تحول عظیمی در عرصه رسانه کشور ایجاد می کند. ابزاری که دنیای ارتباطات را دگرگون می کند و مخاطب ایرانی هم می تواند همگام با جامعه جهانی، زندگی نوین ارتباطی خود را گسترش دهد.

به گفته مسئولان، آیوباکس (گیرنده دیجیتالی)، سرویس دیگری است که در کنار این فعالیت، در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. کاربران می توانند سرویس «آیو» را از طریق سایت www.aionet.ir دریافت کنند. همچنین، تا 72 ساعت قبل می توان از برنامه های صداوسیما بهره مند شد. امکان ذخیره سازی در فضای مجازی از طریق این سرویس ممکن است. گفتنی است، 21 دفتر در سراسر کشور به منظور نصب و راه اندازی سرویس آیو آماده خدمات رسانی هستند. مردم می توانند از طریق شماره 89518 ـ 021 پاسخ پرسش هایشان را دریافت کنند.

دانش نامه بقیع شریف منتشر شد

نشر صحیفه خرد، پس از دو سال تلاش، دانشنامه بقیع شریف را منتشر کرد. این کتاب توسط نشر صحیفه خرد در قم منتشر گردیده و با قیمت هفتاد هزار تومان عرضه شده است. به همراه این کتاب، لوح فشرده ای شامل مدارک و برخی از متون (1050 صفحه)، 445 قطعه تصویر و یک فیلم مستند درباره بقیع آمده است.

این دانش نامه برای اولین بار درصدد است با شیوه نوشتاری ساده و روان، اطلاعات مرتبط به بقیع را برای عموم مردم عرضه کند و اطلاعات پیش از تخریب را از منابع دست اول استخراج نموده، با قلمی همه فهم ارائه کند. اطلاعات پس از تخریب نیز تا جایی که امکان داشته، جمع آوری و عرضه شده است.

مهم ترین سرفصل های این دانشنامه عبارت اند از: تاریخ تحولات و حوادث؛ جغرافیا؛ علوم قرآنی (قاریان و مفسران مدفون، رخدادهای قرآنی)؛ علوم حدیث؛ ادعیه و زیارت؛ مزارات و بقاع و تذکرةالمقابر؛ فقه و حقوق؛ کلام و عقاید (جریان های افراطی و اعتدال)؛ ادبیات (نثر، شعر، بقیعیات، شاعران مرثیه سرا)؛ ملل و نحل (ردیه و دفاعیه نگاری ها، منازعات، انشعابات فرق)؛ ادیان (یهود، مسیحیت، دیگر ادیان)؛ اقتصادی (ذخایر و گنجینه ها، خسارت های ناشی از تخریب)؛ دوره جاهلیت (ایام بقیع، اشعار دوره قبل از اسلام، معارک)؛ قضا و جزا (مجازات تخریب کنندگان، قتل عام عمومی و مجازات عاملان، تشویق پاسداران میراث انسانی بقیع، مرمت کاران و عمران)؛ همایش ها و نشست های درباره؛ مراکز و مؤسسات و سمن ها؛ بقیع پژوهی؛ خاطره نگاری؛ نشریه ویژه (ایران، امریکا، جهان اسلام، اروپا)؛ موزه و موزه داری (اشیای موزه ای مرتبط به بقیع)؛ هنر (فیلم، نقاشی، عکاسی و عکس)؛ ضریح سازی؛ معماری ساختمان های بقیع؛ اسناد و مدارک مکتوب یا تصویری؛ کتاب شناسی آثار؛ نسخه شناسی؛ مقاله شناسی؛ پایان نامه شناسی؛ مرجع نگاری؛ متون و اسناد دیپلماتیک؛ سفرنامه (متون، مسافران)؛ پایگاه های اینترنتی (سایت، وبلاگ، اینترنت) و ماهواره (شبکه ها).

مجموعه آثار محمد جواد مغنیه تولید شد

نرم افزار مجموعه آثار علامه شیخ محمدجواد مغنیه توسط مرکز نور تولید شد. این برنامه، مشتمل بر ۲۸ عنوان کتاب در ۵۶ جلد بوده که به زبان عربی و فارسی، در موضوعاتی همچون: تفسیر، حدیث، اخلاق، فقه، کلام و فلسفه تهیه شده است.

تاریخ الفقه الجعفری، التفسیر الکاشف، در سایه سار نهج البلاغه، الشیعة والحاکمون، فی ظلال الصحیفة السجادیة، معیارهای اخلاقی در فقه امام جعفر صادق(ع)، این است وهابیت، الحسین(ع) و بطلة کربلاء، شبهات الملحدین والاجابة عنها، عقلیات اسلامیة، الجوامع والفوارق بین السنّة والشیعة، از کتب ارائه شده در این مجموعه به شمار می رود.

مشاهده متن اصلی کتاب، قابلیت ارتباط و مقایسه بین متون، قابلیت جست وجو به روش ساده و پیشرفته در متن کتاب ها، امکان محدودکردن دامنه نمایش و جست وجو، ارتباط واژگان متون برنامه با چند دوره لغت نامه و نیز امکان یادداشت برداری، برخی از قابلیت های پژوهشی نرم افزار مجموعه آثار علامه شیخ محمدجواد مغنیه می باشد.

نرم افزار نگارخانه قانون ابن سینا تولید شد

نرم افزار نگارخانه قانون ابن سینا علاوه بر ارائه بخشی از کتاب دوم قانون ابن سینا، در زمینه مفردات دارویی، حدود ۵۰۰۰ تصویر، شامل ۸۰۶ عنوان از مفردات دارویی برگرفته از کتاب «قانون در طب»، در حوزه گیاهی، حیوانی و معدنی را نیز نمایش می دهد.

دائرة المعارف طب سنتی، تطبیق نام های کهن گیاهان دارویی با نام علمی، الصیدنة فی الطب ـ ابوریحان، قاموس القانون، و ترجمه جلد دوم قانون به زبان انگلیسی، از جمله منابع تطبیقی مفردات دارویی قانون است. ارائه نام علمی و خانواده مفردات دارویی به همراه دیگر نام های آنها به زبان فارسی، عربی، انگلیسی، اردو، آذری، هندی و گویش های دیگر بر اساس کتاب دوم قانون ابن سینا نیز در این نرم افزار گنجانده شده است.

نگارخانه قانون ابن سینا همچون دیگر نرم افزارهای نور، با امکانات پژوهشی متنوعی نظیر جستجوی ساده و پیشرفته در متن و فهرست از طریق کلمه و عبارت، ارتباط واژگان متون با چند دوره لغت نامه به همراه قابلیت جست‌و‌جو، یادداشت برداری، ذخیره سازی، ویرایش و چاپ متن ارائه شده است.

کانال تلگرام پاسخگویی به سؤال های دینی راه اندازی شد

کاربران برای دریافت پرسش های دینی خود می توانند به کانال تلگرام پاسخگویی به سؤالات دینی مراجعه کنند. مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، بزرگ ترین مرکز پاسخگویی شیعه، از لحاظ وسعت موضوعات تخصصی و گستره مخاطبان، در جهان اسلام است.

همچنین، این مرکز با توجه به گستردگی قلمرو معارف اسلامی و گوناگونی سؤالات و شبهات ارسالی در زمینه های مختلف (کلام و اعتقادی، قرآن، فلسفی، تاریخی، سیره اهل بیت(ع)، فقه، حدیث، اخلاق، تربیتی)، با تشکیل گروه های پژوهشی به پاسخ دهی اهتمام ورزیده است. با توجه به شبکه های پیام رسان برای دسترسی آسان و سریع کاربران، مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی فضایی را ایجاد کرده است تا همگان پرسش های خود را در موضوعات مرتبط مطرح کنند.

کاربران برای عضویت در این گروه تلگرامی، باید به آخرین نسخه تلگرام دسترسی داشته باشند تا بتوانند از مطالب آن بهره مند شوند.

  • گروه اول، با محوریت موضوعات اخلاقی؛
  • گروه دوم، با محوریت موضوعات اعتقادی و کلامی؛
  • گروه سوم، با محوریت موضوعات مشاوره و خانواده؛
  • گروه چهارم، با محوریت موضوعات تاریخ و سیره اهل بیت(ع)؛
  • گروه پنجم، با محوریت موضوعات قرآن و حدیث؛
  • گروه ششم، با محوریت موضوعات فقه و احکام شرعی.

این گروه ها با هدف اشتراک مطالب مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، اعم از متن، تصاویر، صوت و کلیپ مذهبی راه اندازی شده است. همچنین، تنها کارشناسان معرفی شده، مجاز به پاسخگویی در گروه هستند.

کاربران برای مشاهده پایگاه مرکز پاسخگویی به سؤالات دینی می توانند به نشانی www.pasokhgoo.ir مراجعه کنند.

دبیرخانه مسابقات بازی های رایانه ای راه اندازی شد

بنیاد ملی بازی های رایانه ای، در راستای آسان سازی امور برگزارکنندگان مسابقات بازی های رایانه ای و سرگرمی های دیجیتال، «دبیرخانه هیئت نظارت بر مسابقات بازی های رایانه ای» را ذیل معاونت نظارت و ارزشیابی تشکیل داد که وظیفه آن، صدور مجوز و نظارت بر این مسابقات است.

بر اساس وظیفه قانونی بنیاد ملی بازی های رایانه ای مبنی بر اعطای مجوز برگزاری مسابقات بازی های رایانه ای و نظارت بر آنها، این بنیاد، دبیرخانه هیئت نظارت بر مسابقات بازی های رایانه ای را راه اندازی کرد تا در امور برگزارکنندگان این مسابقات تسریع شود.

بر اساس ماده 2 مصوبه شماره 447 شورای عالی انقلاب فرهنگی، برگزاری مسابقات فرهنگی در کشور، منوط به اخذ مجوز برای هر دوره از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده و اجزای بند 5 و 6 بند «ط» ماده (1) تصویب نامه شماره 172412/ت4155ه مورخ 3/8/89 هیئت وزیران، «بازی ها و سرگرمی های دیجیتال» را از امور فرهنگی برشمرده و مسئولیت صدور مجوزهای مرتبط با آن، از جمله مسابقات بازی های ویدئویی و نظارت بر آن، پس از تفویض توسط وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، برعهده بنیاد ملی بازی های رایانه ای گمارده شده است.

بر این اساس، صدور مجوز مسابقات بازی های ویدئویی توسط سایر مراجع، خلاف مقررات بوده و در صورت مشاهده، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. متقاضیان برای دریافت مجوز برگزاری مسابقات باید به سامانه الکترونیکی www.ebazi.org مراجعه کنند و فرم های مربوطه را دریافت نموده، پس از تکمیل، فرم پرشده را به دبیرخانه فوق تحویل دهند.

نرم افزار «رساله» با قابلیت های جدید عرضه شد

نرم افزار «رساله» با قابلیت های جدید در اختیار کاربران فضای مجازی قرار گرفت. نسخه پیشین اپلیکیشن «رساله»، دسترسی هم زمان کاربران را به 10 رساله علمای بزرگ شیعه، با قابلیت طبقه بندی در یک مجموعه جامع و کوچک ممکن می ساخت و در این نسخه، قابلیت های جدیدی به آن افزوده شده است.

این برنامه، به بخش تعیین اوقات شرعی و اذان گو و موارد مرتبط دیگر نیز مجهز است. همچنین، با داشتن «رساله»، منبع مهم استنادهای دینی، همراه کاربر وجود دارد.

زندگی نامه مراجع، راه ارتباطی با مراجع، جست وجوی منابع، دسته بندی، پخش اذان، یادآوری قضاشدن نماز، اوقات شرعی بر اساس محل حضور و موقعیت و خبرخوان، از قابلیت های جدید این نرم افزار به شمار می رود. این برنامه، توسط فعالان جبهه فرهنگی انقلاب تولید شده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

 

نسخه جدید پایگاه اینترنتی دفتر مقام معظم رهبری افتتاح شد

محتوا، چندرسانه ای و کتابخانه، از بخش های جدید این نسخه به شمار می رود. شاخص های نماینده تراز انقلاب اسلامی در کلام امام و رهبری، موارد تکرارشونده در بیانات امام(ره)، مبانی و هندسه انقلاب اسلامی، پادپخش چشم بینای انقلاب، نماهنگ دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای ورزش و احکام صنفی، از جمله مطالبی است که در این نسخه از پایگاه ارائه و منتشر شده است. آخرین اخبار، ویژه ها و فقه و اصول، از جمله بخش های مهم این پایگاه اینترنتی به شمار می رود. پایگاه مذکور از طریق نشانی www.leader.ir قابل دسترسی است.

 

افزایش 4 برابری فضای ابر پژوهیار

هم زمان با فرارسیدن ایام دهه فجر، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) به منظور بهره مندی بیشتر پژوهشگران از نرم افزار پژوهیار و همچنین امکان انتقال منابع بیشتر و محدودیت کمتر کاربران در دسترسی به اطلاعات کتابخانه خود، اقدام به افزایش فضای ابر پژوهیار به صورت رایگان نموده است.

گفتنی است، پیش از این، فضای اختصاصی برای هر کاربر جهت تبادل فراداده در ابر پژوهیار ۵ مگابایت بود که با افزایش ۴ برابری به ۲۰ مگابایت ارتقا یافت. این ارتقا، در حال حاضر، امکان بهره مندی از امکانات نرم افزار مدیریت منابع پژوهشی و استناددهی با همراهی مرورگرهای فایرفاکس، اپرا و کروم و امکان ذخیره مستقیم در سرور اختصاصی پژوهیار را در اختیار کاربران قرار می دهد.

ابر پژوهیار با ایجاد هماهنگی میان منابع متعدد و سوابق پژوهشی که کاربر از طریق سخت افزارهای مختلف گردآوری نموده، فراهم شده است. با بهره گیری از این امکان، از طریق بارگذاری فراداده های مورد نیاز هر کاربر به ابر پژوهیارِ خود، امکان دسترسی روی سایر سخت افزارها و همچنین از طریق سایت پژوهیار از درگاه «کتابخانه من»، فراهم شده است.

 

اعتبار ویژه همایش ها در مشابه یاب سمیم نور

سامانه مشابه یاب سمیم نور با اختصاص سرویس مشابه یابی رایگان به همایش های علمی در زمینه علوم انسانی و علوم اسلامی، این امکان را برای دبیران علمی همایش ها فراهم می کند تا بتوانند با مشابه یابی از طریق این پایگاه، ارزیابی اولیه ای از اصالت متون دریافتی، میزان مشابهت و میزان اقتباس صاحبان مقالات از کتاب ها، مقالات و پایان نامه ها داشته باشند.

در همین راستا و به دنبال ارائه خدمات پشتیبانی از همایش ها، میزان اعتبار شارژ استفاده از این سامانه برای همایش های عضو سمیم نور، افزایش یافته است. هم اکنون با توجه به تفاوت نیاز همایش ها، در ابتدا ۵۰۰۰ صفحه اعتبار اولیه در اختیار هر همایش قرار گرفته و با اعلان نیاز از طرف آن همایش، اعتبار بعدی فعال خواهد شد و در هر بار تمدید، با توجه به میزان مصرف و نیاز آن همایش، تا ۵۰۰۰ صفحه اعتبار مشابه یابی از طریق سامانه سمیم نور به صورت رایگان قابل دریافت خواهد بود.
همایش ها پس از ایجاد حساب کاربری سازمانی در سمیم نور و تکمیل فرم معرفی و پذیرش شرایط همکاری، می توانند اعتبار و شارژ مذکور را دریافت نمایند.

اطلاعات تکميلي

  • تاریخ انتشار نسخه چاپی: شنبه, 22 اسفند 1394
  • صفحه در فصلنامه: صفحه 58
  • شماره فصلنامه: فصلنامه شماره 53
بازدید 8187 بار
شما اينجا هستيد:خانه آرشیو فصلنامه فصلنامه شماره 53 تازه های اطلاع رسانی اسلامی 53