دانستنی های فناوری 31

چهارشنبه, 31 شهریور 1389 ساعت 14:29

ترفند Asus براي دستيابي به سرعت بالاتر

Asus در سري جديد مادربردهاي خود با نام M4A89 Xtreme Design که مجهز به چيپ‌ست AMD 800 است، از فناوري با نام Core Unlocker استفاده كرده که مي‌تواند ضعف‌هاي احتمالي مربوط به پردازنده‌هاي AMD را پوشش داده و در نهايت، موجب افزايش خيره‌کننده کارايي مادربرد گردد. به‌ گزارش ايتنا، اين امر بدون نياز به هرگونه به‌روزرساني اضافه و از طريق به‌کارگيري هسته‌هاي بيشتر که درون ريزپردازنده تعبيه شده‌اند، انجام مي‌گيرد.

به‌ طور کلي مادربردهاي سري M4A89 که بر پايه جديدترين ساختار AMD 890 و سوکت AM3 طراحي شده‌اند، قادر به پشتيباني از نسل آينده پردازشگرهاي 6هسته‌اي فنوم2 هستند.

گفتني است در زمينه‌هاي گرافيکي نيز اين سري جديد از مادربردهاي Asus کاملاً با فناوري‌هاي كراس‌فاير ATI X و هايبريد انويديا سازگار است. علاوه بر اين، مادربردهاي سري M4A89 فناوري‌هاي يو‌اس‌بي3 و ساتا Gb/s6 را نيز پشتيباني كرده و اين بدان معنا است که کاربران قادرخواهند بود تا اطلاعات و فايل‌هاي مورد نظر خود را با سرعت بسيار بيشتري انتقال دهند.

پردازنده يک گيگاهرتزي مارول

شرکت توليد تراشه‌هاي پردازنده Marvell از محصول جديد خود Armada 610 پرده‌برداري کرد. اين تراشه که در نمايشگاه CES براي اولين‌بار معرفي شده بود، قابليت‌هاي فراواني دارد و مي‌تواند تا 45 ميليون مثلث را در ثانيه به خروجي تصوير بفرستد و قابليت پشتيباني از ويدئوي تمامHD با کيفيت 1080p دارد. مارول همچنين اعلام کرده است که اين تراشه قادر است علاوه بر پشتيباني از يک بازي با گرافيک بالا، تا 4 تصوير با رزولوشن‌هاي 2k x 2k را پشتيباني کند.

نسل جديد پردازنده که آرمادا 618 نام دارد و اين تراشه با همان قابليت‌هاي 610 عرضه خواهد شد؛ با اين تفاوت که براي تلفن‌هاي همراه عرضه مي‌شود. اين تراشه 12ميلي‌متر مربعي، کاملاً با پردازنده‌هاي ARM همخواني دارد و مي‌تواند از حافظه‌هاي DDR1 يا DDR2 پشتيباني کند.

اطلاعات تکميلي

  • تاریخ انتشار نسخه چاپی: پنج شنبه, 25 شهریور 1389
  • صفحه در فصلنامه: صفحه 64
  • شماره فصلنامه: فصلنامه شماره 31
بازدید 20021 بار
شما اينجا هستيد:خانه