پرسش و پاسخ 56

سه شنبه, 30 آذر 1395 ساعت 15:24

» آنتی ویروس کسپرسکی در صورت اجرای نرم افزارهای نور، نظیر: جامع تفاسیر نور ـ نسخه 3 و جامع الأحادیث ـ نسخه 3/5 و کارکردن با آنها، فایل اجرایی این گونه نرم افزارها را ویروس شناسایی کرده، پاک می کند. برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

 

◊ برای رفع این مشکل، قبل از هر کاری، ابتدا فایل اجرایی برنامه را در پوشه مربوطه در محل نصب برنامه کپی کنید. سپس، برنامه آنتی ویروس را باز کرده، عملیات ذیل را انجام دهید:

 

1. به قسمت تنظیمات آنتی ویروس کسپرسکی بروید. (شکل 1)

شکل 1

2. در برگه Settings ، وارد قسمت Additional شوید و از آنجا گزینه Threats and Exclusions را انتخاب نمایید. (شکل 2)

شکل 2

3. در برگه Threats and Exclusions Settings ، می توانید فایل اجرایی برنامه را استثناء نمایید و یا اینکه آن را به عنوان یک برنامه تأیید شده به آنتی ویروس معرفی کنید. برای این کار، گزینه Configure Exclusions را انتخاب نمایید. (شکل 3)

شکل 3

4. حال، در قسمت Exclusions، فایل اجرایی نرم افزار مرکز نور را به آنتی ویروس اضافه (Add) نمایید. در این حالت، فایل اجرایی نرم افزار استثناء شده، دیگر ویروس شناسایی نخواهد شد. (شکل 4)

شکل 4

و یا اینکه در برگه Threats and Exclusions Settings، گزینه Specify trusted applications را انتخاب کنید. (شکل 5)

شکل 5

5. اینک، در اینجا از طریق اضافه کردن (Add) فایل اجرایی از محل نصب نرم افزار، آن را به عنوان یک نرم افزار معتبر به آنتی ویروس معرفی کنید. (شکل 6)

شکل 6

» در برخی از نرم افزارهای مرکز نور، نظیر: جامع اصول فقه 2 و حدیث اهل بیت (علیهم السلام)، پس از اجرای برنامه، صفحه سفیدی نمایش داده شده، نرم افزار اجرا نمی شود. راه حل این مشکل چیست؟

◊ در پی به روزرسانی ویندوز 8 در اواخر سال 2015، مشاهده شده است که پس از اجرای نرم افزارهای نور که در صفحات داخلی آنها از نرم افزار فلش استفاده گردیده، به صورت یک صفحه سفید نمایش داده می شود و امکان ورود به برنامه وجود ندارد. برای رفع این مشکل، می توانید به روزرسانی KB3132372 را به صورت دستی از سیستم عامل خود حذف کنید یا اینکه دستور ذیل را در cmd (به شرط اجرا به صورت Run as administrator) اجرا نمایید:

wusa /uninstall /kb:3132372

گفتنی است که در به روزرسانی بعدی مایکروسافت، این مشکل حل شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، به آدرس ذیل مراجعه کنید:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3133431

New l...

اطلاعات تکميلي

  • تاریخ انتشار نسخه چاپی: پنج شنبه, 25 آذر 1395
  • صفحه در فصلنامه: صفحه 78
  • شماره فصلنامه: فصلنامه شماره 56
بازدید 4247 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « تازه های فناوری اطلاعات اسلامی 56
شما اينجا هستيد:خانه آرشیو فصلنامه شماره 56 پرسش و پاسخ 56